Spisali się bardzo dobrze

Najważniejsze zawody dla młodych akrobatów od 6. do 13. roku życia, czyli Indywidualne Mistrzostwa Śląska w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce odbyły się 7 maja w Bielsku-Białej. W zmaganiach udział wzięło 220 zawodników z dziewięciu śląskich klubów sportowych.

Bielscy akrobaci spisali się bardzo dobrze, plasując się w wielu konkurencjach na medalowych pozycjach.

W konkurencji dwójek dziewcząt klasy młodzieżowej drugie miejsce zajęły Nina Rauer i Lena Skuza, a szóste Małgorzata Giller i Tola Nosowicz. Startowało 31 zespołów.

W tej samej klasie w konkurencji trójek dziewcząt drugie miejsce przypadło Lenie Skuzie, Ninie Rauer i Marcie Wyleżoł, trzecie miejsce również należało do bielszczanek – Mileny Sztuczki, Małgorzaty Giller i Toli Nosowicz.

W konkurencji dwójek chłopców zwyciężyli Iwo Wyrwicz i Sviatosłav Kasatkin, a w konkurencji dwójek mieszanych trzecie miejsce zajęli Liliana Sosnowska i Kacper Wala.

W wyższej klasie sportowej III w konkurencji dwójek dziewcząt trzecie miejsce wywalczyły Marcelina Biłka i Hanna Kowalczyk, a piąte miejsce Anna Zdziennicka i Anna Wątroba. W konkurencji trójek dziewcząt w tej samej klasie brązowe medale zdobyły Anna Zdziennicka, Marija Gladka, Anna Wątroba, czwarte miejsce przypadło Kamili Dziobak, Hannie Białas i Mai Malessie, piąte były również bielskie zawodniczki Antonina Rycak, Maja Lalik i Maja Dendys-Malecka, dziewiąte miejsce zajęły Edyta Jeż, Malwina Wyrwicz i Maja Skrzypek.

Zawodniczki z Klubu Sportowego Start należą do czołówki młodych akrobatów w naszym województwie, co potwierdzają w każdych zawodach.

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Previous Wizualizują adaptację i przebudowę
Next Libra uwodzi tańcem

Może to Ci się spodoba

Szymon Mikołajczak powołany do Reprezentacji Polski

Szymon Mikołajczak-zawodnik MKS-u Czechowice-Dziedzice po bardzo dobrym występie na Mistrzostwach Polski U18, podczas których wywalczył brązowy medal w biegu na 400m, zostaje powołany do Reprezentacji Polski na międzynarodowy mecz U18

Libra uwodzi tańcem

20-lecie działalności świętuje zespół tańca nowoczesnego Libra z Domu Kultury Włókniarzy. 19 maja o godzinie 18.00 w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej odbędzie się jubileuszowy koncert Libry.

Atemi na szóstkę

Najmłodsi zawodnicy bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich Atemi zdobyli 6 medali podczas Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego w Karate zorganizowanego 14 maja 2022 r. przez Klub Sportowy LZS Karate Głubczyce. W głubczyckich

Silny sport młodzieżowy

Na drugim miejscu w województwie śląskim – podobnie jak w poprzednim zestawieniu – znalazło się miasto Bielsko-Biała w Rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego za rok 2021. Ranking Systemu Sportu Młodzieżowego za

Mistrzostwa Bielska-Białej w biegu na 70 m

29 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym Sprintu w Wapienicy w ramach Dni Bielska-Białej oraz obchodów 70-lecia połączenia Bielska i Białej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta w Biegu na 70 m. Zwyciężył

Justyna Iskrzycka z brązowym medalem igrzysk olimpijskich

Mieszkanka Dankowic (gmina Wilamowice) Justyna Iskrzycka razem z Anną Puławską, Karoliną Nają i Heleną Wiśniewską sięgnęła po brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Kajakarska czwórka na dystansie 500 metrów