Mistrzostwa Bielska-Białej w biegu na 70 m

29 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym Sprintu w Wapienicy w ramach Dni Bielska-Białej oraz obchodów 70-lecia połączenia Bielska i Białej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta w Biegu na 70 m. Zwyciężył zawodnik KS Sprint Tomasz Wiącek.

Uczestnicy wystartowali w sześciu kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-13 lat, 14-17 lat, 18-35 lat, 36-55 lat i powyżej 65 lat, było ich w sumie 40. Najliczniejszą była najmłodsza grupa, która liczyła 21 uczestników – 19 chłopców i dwie dziewczynki. Wszyscy zaciekle rywalizowali o wygraną.
Najszybszym zawodnikiem okazał się siedemnastoletni Tomasz Wiącek, który po podsumowaniu wszystkich wyników został pierwszym rekordzistą świata w biegu na 70 m z wynikiem 8.47s. Oprócz dyplomu i medalu T. Wiącek otrzymał okolicznościową statuetkę. Miejsca na podium zajęli także inni przedstawiciele Sprintu, Maksymilian Anus wygrał w kategorii 10-13 lat, a Wiktor Kałuża zajął drugie miejsce w tej samej kategorii. Trenerką wszystkich medalistów Sprintu jest Katarzyna Dobija. W każdej grupie wiekowej zostało wyłonionych trzech najszybszych uczestników i uczestniczek, którzy otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale.

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Previous Słomiane kapelusze, kaszkiety, cylindry
Next Nokaut!

Może to Ci się spodoba

Justyna Iskrzycka z brązowym medalem igrzysk olimpijskich

Mieszkanka Dankowic (gmina Wilamowice) Justyna Iskrzycka razem z Anną Puławską, Karoliną Nają i Heleną Wiśniewską sięgnęła po brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Kajakarska czwórka na dystansie 500 metrów

Nokaut!

Trener gospodarzy, Piotr Jawny, ze względu na problemy zdrowotne Goku Romana musiał przeprowadzić zmianę, w której do pierwszego składu został awizowany Dawid Polkowski. Natomiast Tomasz Tułacz, szkoleniowiec Puszczy postawił na

Gorące powitanie medalistki olimpijskiej

– Justynko, reprezentujesz powiat bielski, bo tu mieszkasz i stawiałaś pierwsze kroki w swojej dyscyplinie. Dlatego jesteśmy tu wszyscy, żeby Ci pogratulować ogromnego sukcesu i podziękować – mówiła Dorota Nikiel

Szymon Mikołajczak powołany do Reprezentacji Polski

Szymon Mikołajczak-zawodnik MKS-u Czechowice-Dziedzice po bardzo dobrym występie na Mistrzostwach Polski U18, podczas których wywalczył brązowy medal w biegu na 400m, zostaje powołany do Reprezentacji Polski na międzynarodowy mecz U18

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem