Mistrzostwa Bielska-Białej w biegu na 70 m

29 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym Sprintu w Wapienicy w ramach Dni Bielska-Białej oraz obchodów 70-lecia połączenia Bielska i Białej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta w Biegu na 70 m. Zwyciężył zawodnik KS Sprint Tomasz Wiącek.

Uczestnicy wystartowali w sześciu kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-13 lat, 14-17 lat, 18-35 lat, 36-55 lat i powyżej 65 lat, było ich w sumie 40. Najliczniejszą była najmłodsza grupa, która liczyła 21 uczestników – 19 chłopców i dwie dziewczynki. Wszyscy zaciekle rywalizowali o wygraną.
Najszybszym zawodnikiem okazał się siedemnastoletni Tomasz Wiącek, który po podsumowaniu wszystkich wyników został pierwszym rekordzistą świata w biegu na 70 m z wynikiem 8.47s. Oprócz dyplomu i medalu T. Wiącek otrzymał okolicznościową statuetkę. Miejsca na podium zajęli także inni przedstawiciele Sprintu, Maksymilian Anus wygrał w kategorii 10-13 lat, a Wiktor Kałuża zajął drugie miejsce w tej samej kategorii. Trenerką wszystkich medalistów Sprintu jest Katarzyna Dobija. W każdej grupie wiekowej zostało wyłonionych trzech najszybszych uczestników i uczestniczek, którzy otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale.

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Previous Słomiane kapelusze, kaszkiety, cylindry
Next Nokaut!

Może to Ci się spodoba

BBTS Bielsko-Biała wraca do PlusLigi

BBTS Bielsko-Biała pokonał MKS Będzin 3:2 (16:25, 25:22, 25:21, 21:25, 15:9) w trzecim finałowym meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn rozegranym 8 maja i wywalczył złoty medal oraz bezpośredni awans do

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Justyna Iskrzycka z brązowym medalem igrzysk olimpijskich

Mieszkanka Dankowic (gmina Wilamowice) Justyna Iskrzycka razem z Anną Puławską, Karoliną Nają i Heleną Wiśniewską sięgnęła po brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Kajakarska czwórka na dystansie 500 metrów

Atemi na szóstkę

Najmłodsi zawodnicy bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich Atemi zdobyli 6 medali podczas Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego w Karate zorganizowanego 14 maja 2022 r. przez Klub Sportowy LZS Karate Głubczyce. W głubczyckich

Zima w mieście na sportowo

Dużymi krokami zbliża się okres feryjnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował atrakcyjny program akcji Zima w mieście. Znalazły się w nim m.in. jazda na łyżwach czy

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody