Atemi na szóstkę

Najmłodsi zawodnicy bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich Atemi zdobyli 6 medali podczas Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego w Karate zorganizowanego 14 maja 2022 r. przez Klub Sportowy LZS Karate Głubczyce. W głubczyckich zawodach wzięło udział około 230 zawodniczek i zawodników z 23 klubów z Polski, Czech i Ukrainy.

Klub Atemi reprezentowany był przez siódemkę najmłodszych zawodniczek i zawodników, którzy w konkurencjach indywidualnych kata i kumite zdobyli – 1 złoty medal, 3 srebrne i 2 brązowe.

Złotym medalistą sobotnich zawodów został Maksymilian Ryś, który wygrał konkurencję kumite indywidualne chłopców 8-9 lat w kategorii wagowej (-30 kg). Na drugim miejscu uplasował się Artem Rozhok. Maksymilian wywalczył również srebrny medal w konkurencji kata indywidualne. Do srebrnych medalistów dołączyła także Iga Ryś, która drugie miejsce wywalczyła w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 8-9 lat.

Zdobywcami trzecich miejsc zostali zawodnicy: Stanisław Żabnicki w konkurencji kumite fantom chłopców w kategorii 7 lat oraz Natasza Kwiatkowska w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt w kategorii wiekowej 10-11 lat (+40 kg). Na 7. miejscu uplasowały się – Zlata Korobkova i Anna Kwaśny, które rywalizowały w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt 8-9 lat (-30 kg).

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Previous Ach, co to będzie za park
Next Nie bądźmy obojętni

Może to Ci się spodoba

Spisali się bardzo dobrze

Najważniejsze zawody dla młodych akrobatów od 6. do 13. roku życia, czyli Indywidualne Mistrzostwa Śląska w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce odbyły się 7 maja w Bielsku-Białej. W zmaganiach

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Zima w mieście na sportowo

Dużymi krokami zbliża się okres feryjnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował atrakcyjny program akcji Zima w mieście. Znalazły się w nim m.in. jazda na łyżwach czy

Justyna Iskrzycka z brązowym medalem igrzysk olimpijskich

Mieszkanka Dankowic (gmina Wilamowice) Justyna Iskrzycka razem z Anną Puławską, Karoliną Nają i Heleną Wiśniewską sięgnęła po brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Kajakarska czwórka na dystansie 500 metrów

Silny sport młodzieżowy

Na drugim miejscu w województwie śląskim – podobnie jak w poprzednim zestawieniu – znalazło się miasto Bielsko-Biała w Rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego za rok 2021. Ranking Systemu Sportu Młodzieżowego za

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody