Wylądował na dachu – kierowca miał prawie 2,5 promila alkoholu we krwi w organizmie
Mundurowi z drogówki zatrzymali 33-letniego mieszkańca województwa podkarpackiego, który mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu „wydachował” osobowym jaguarem. Na szczęści, chociaż zdarzenie wyglądało groźnie, nikt nie doznał obrażeń. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności, a za spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem alkoholu sroga grzywna.
Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w Kobiernicach na ulicy Bielskiej. Dyżurny bielskiej komendy został powiadomiony, że osobowy jaguar „wydachował”. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierujący pojazdem 33-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu i został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia mężczyzna najechał na barierę energochłonną, w wyniku czego wybił się i „wydachował” pojazd. Na szczęście kierowca nie doznał poważnych obrażeń, podróżował sam i nikt inny nie ucierpiał. Uszkodzona została bariera energochłonna.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Za spowodowanie kolizji drogowej po nowelizacji kodeksu wykroczeń grozi teraz grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych. 33-latek musi liczyć się też z tym, że będzie musiał zwrócić koszty naprawy infrastruktury drogowej, ubezpieczycielowi pojazdu bowiem przysługuje w takiej sytuacji roszczenie regresowe o zwrot wypłaconej sumy odszkodowania. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.
Źródło: Komenda miejska Policji w Bielsku-Białej
Może to Ci się spodoba
Świadek widział, jak kierowca wciągnął kreskę i odjechał
Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci z drogówki zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który jest podejrzewany o prowadzenia pojazdu pod wpływem amfetaminy i posiadanie tego narkotyku. Za przestępstwa, których się dopuścił,
Policjanci zatrzymali nożownika, który zaatakował 12-latkę
Policjanci z Wydziału Prewencji bielskiej komendy zatrzymali 41-latka podejrzewanego o zaatakowanie nożem 12-letniej dziewczynki. Do napaści doszło wczoraj przed wejściem do budynku szkoły podstawowej przy ulicy Grota-Roweckiego. Dziecko odniosło poważne
Awanturował się na klatce schodowej, okazało się, że był poszukiwany
Policjanci z bielskiej „jedynki” zatrzymali 55-letniego bielszczanina poszukiwanego przez prokuraturę. Stróży prawa wezwali sąsiedzi, którym przeszkadzało zachowanie nieproszonego gościa na klatce schodowej. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało
Policjantem jest się nawet po służbie
Kryminalny z komendy w Bielsku-Białej udowodnił, że policjantem jest się także w czasie wolnym od służby. W czwartek późnym wieczorem zatrzymał 42-latka, który prowadził osobowego forda pomimo sądowego zakazu, mając
Przestępczy rajd po centrum miasta z finałem w areszcie
Policjanci szybko wytropili i zatrzymali dwóch sprawców zuchwałej kradzieży, bezprawnego pozbawienia wolności i wymuszenia rozbójniczego. 19-latek i jego dwa lata starszy kompan posługiwali się bezpozwoleniowym pistoletem łudząco przypominającym broń palną.
Dzielnicowi z bielskiej „dwójki” mieli policyjnego nosa
Mundurowi z drugiego komisariatu zatrzymali 32-letniego mieszkańca Bielska-Białej poszukiwanego przez sąd w Bytomiu, który miał do odsiadki kare 5 miesięcy pozbawienia wolności. Podczas czynności służbowych stróże prawa znaleźli przy nim

