Justyna Iskrzycka z brązowym medalem igrzysk olimpijskich

Mieszkanka Dankowic (gmina Wilamowice) Justyna Iskrzycka razem z Anną Puławską, Karoliną Nają i Heleną Wiśniewską sięgnęła po brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio!

Kajakarska czwórka na dystansie 500 metrów zdobyła tym samym 13 medal dla Polski na tych igrzyskach, dla Justyny był to debiut na imprezie tej rangi.

Justyna Iskrzycka to kajakarka związana z gminą Czechowice-Dziedzice, aktualnie reprezentująca AZS AWF Katowice. Karierę sportową rozpoczęła w Górniku Czechowice-Dziedzice, gdzie jej trenerem był Edward Apel.

W 2014 roku zdobyła dwa złote medale mistrzostw świata juniorek, a w 2018 roku – mistrzostwo świata w konkurencji K2 na 1000 m. Kwalifikację na olimpiadę zdobyła w ostatniej chwili, zastępując kontuzjowaną Katarzynę Kołodziejczyk.

Justyna Iskrzycka wielokrotnie wyróżniania była na Noworocznych Spotkaniach Środowiska Sportowego Powiatu Bielskiego.

Gratulujemy, życzymy wielu kolejnych sukcesów!

Źródło: Urząd Powiatowy w Bielsku-Białej

Previous Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa
Next Ilona Stolarek i Beskidek nagrodzeni

Może to Ci się spodoba

Libra uwodzi tańcem

20-lecie działalności świętuje zespół tańca nowoczesnego Libra z Domu Kultury Włókniarzy. 19 maja o godzinie 18.00 w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej odbędzie się jubileuszowy koncert Libry.

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Powalczą judocy

Mistrzostwa Śląska w Judo zostaną rozegrane 23 stycznia 2022 roku w Hali Sportowej przy ul. Rychlińskiego 19 w Bielsku-Białej – informuje Śląski Związek Judo. Zawody zostaną rozegrane we wszystkich grupach

Srebro i brąz dla Atemi

Pięć medali – jeden srebrny i cztery brązowe – wywalczyli zawodnicy bielskiego bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich Atemi podczas zawodów 7 maja.  Srebrny medal i dwa brązowe zawodnicy Atemi zdobyli w

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Silny sport młodzieżowy

Na drugim miejscu w województwie śląskim – podobnie jak w poprzednim zestawieniu – znalazło się miasto Bielsko-Biała w Rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego za rok 2021. Ranking Systemu Sportu Młodzieżowego za