Zmiana na Słowackiego i Sienkiewicza

Zmiana na Słowackiego i Sienkiewicza

14 stycznia nastąpi zmiana systemu poboru opłat na parkingu u zbiegu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza. Zamiast u parkingowego należność kierowcy uregulują w parkomacie.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej tam, gdzie jest to możliwe, ujednolica system zarządzania Strefą Płatnego Parkowania. Tak jest w przypadku działającego od lat parkingu przy skrzyżowaniu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza. Dzięki zaliczeniu przebiegającej przez jego obszar drogi wewnętrznej do układu dróg publicznych, teren został automatycznie włączony do funkcjonującej na tym obszarze Strefy Płatnego Parkowania. To zaś pozwala na zmianę systemu poboru opłat. Od 14 stycznia br. za parkowanie w tym miejscu kierowcy płacić będą, korzystając z parkomatów lub poprzez dedykowane aplikacje mobilne (mobiParking/SkyCash, moBILET, mPay).

W najbliższym czasie w obrębie parkingu zostaną zainstalowane dwa parkomaty, a kierowcy będą mogli także korzystać z urządzenia znajdującego się po drugiej stronie ul. Juliusza Słowackiego, obok wejścia do budynku Sądu Rejonowego. Aby pomóc kierowcom, w dniu zmiany systemu, a także przez kolejny tydzień na parkingu będzie obecna osoba przypominająca o zmianie sposobu poboru opłat.

Warto też przy tej okazji przypomnieć, że od 1 stycznia 2022 r. nastąpiły zmiany w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej Najistotniejszą z nich jest wydłużenie o godzinę czasu funkcjonowania SPP, tym samym parkowanie w strefie jest płatne w godz. 8.00-17.00. Ponadto nastąpiła zmiana: stawek opłat za postój, które wynoszą teraz: opłata minimalna za 30 minut – 2 zł, pierwsza godzina – 3,50 zł, druga – 4,00 zł, trzecia – 4,50 zł, każda kolejna godzina parkowania – 3,50 zł. Wysokości opłaty dodatkowej to obecnie 150 zł. UWAGA! W przypadku uregulowania tej opłaty w terminie 7 dni od dnia wystawienia wezwania, wysokość opłaty dodatkowej ulegnie obniżeniu do 75 zł. Abonamentu mieszkańca kosztuje 150 zł rocznie, a przedsiębiorcy 200 zł miesięcznie. Posiadacz abonamentu mieszkańca ma możliwość zaparkowania pojazdu na wybranych przez siebie trzech ulicach zlokalizowanych bezpośrednio w pobliżu jego miejsca zameldowania.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.parkowaniebielsko.pl oraz w Dziale Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania MZD pod nr telefonu 33 472 60 00, e-mail: [email protected].

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Previous Zima w mieście na sportowo
Next Postawili konia na nogi

Może to Ci się spodoba

Uroczyste obchody Święta Policji w Małopolsce

Dzisiaj na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ważnym punktem

Krakowscy policjanci zabezpieczają Lotto Eurovolley Poland 2017

To już druga w tym roku tak duża impreza sportowa, której jednym z miast gospodarzy jest Kraków. Tym razem gościmy uczestników mistrzostw Europy w piłce siatkowej.  Turniej rozgrywany jest od

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych

Policjanci edukują amatorów białego szaleństwa

Policjanci z sądeckiej komendy w dniu 26 stycznia2017 r. na stokach w Cieniawie i Kamiannej, edukowali  amatorów białego szaleństwa. W ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” rozdawali narciarzom i

Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium