Jak prać i przechowywać pościel

Jak prać i przechowywać pościel

Pranie pościeli jest ważnym elementem dbania o swoje łóżko. Powinieneś to robić raz w tygodniu lub częściej, jeśli chcesz zachować jej świeżość. Podczas prania pościeli należy pamiętać, że różne ładunki należy prać oddzielnie. Na przykład, ciężki ładunek ręczników powinien być prany oddzielnie od lekkich tkanin bawełnianych. W ten sposób będziesz mieć mniejsze prawdopodobieństwo splątania tkaniny.

Regularne pranie pościeli może również przedłużyć ich żywotność. Podczas snu, w pościeli może gromadzić się brud, oleje i odchody. Te cząsteczki mogą obciążać włókna i przyciągać mikroskopijne roztocza. Ponadto, nieświeża pościel może przyciągać bakterie.

Utrzymywanie pościeli w czystości jest kluczowe dla dobrego snu. Upewnij się, że prześcieradła są czyste i pozbawione zmarszczek, i postępuj zgodnie z instrukcjami na metce. Ważne jest również, aby unikać wybielania, ponieważ może ono uszkodzić tkaninę. Oprócz tego, należy również przestrzegać instrukcji mycia. Lepiej stosować się do tych instrukcji, a będziesz cieszyć się bardziej świeżo pachnącym łóżkiem.

Oprócz prania pościeli, należy ją również odpowiednio przechowywać. Aby przechowywać pościel w dobrym stanie, zadbaj o jej przewiewność. Przed odłożeniem jej na zimę dokładnie ją wysusz. Użycie stojaka do suszenia lub linii zapewni, że pościel szybko wyschnie. W przeciwnym razie możesz skończyć z pościelą wypełnioną pleśnią. Możesz również wyprać pościel w pralce, ale upewnij się, że używasz dużego urządzenia, aby uniknąć uszkodzeń.

Sprawdź: Jak wybrać odpowiednie meble do sypialni?

Jeśli Twoja pościel wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, zadbaj o nią szczególnie. Przy odpowiedniej pielęgnacji może ona służyć przez lata. Podczas prania ważne jest, aby nie używać gorącej wody ani zbyt dużej ilości detergentów. Gorąca woda może osłabić materiał i spowodować jego kurczenie się. Ponadto należy przestrzegać instrukcji prania i suszenia umieszczonych na metkach. Jeśli nie masz dużej pralki, możesz również zanieść pościel do pralni lub pralni chemicznej.

Podczas czyszczenia pościeli pamiętaj, aby unikać plam z jedzenia i oleju. Mogą one pozostawić trwałe ślady na pościeli. Namoczenie pościeli w roztworze wybielacza tlenowego może pomóc w usunięciu tych plam. Susząc pościel, używaj średnio-niskiego ciepła, aby nie suszyć jej zbyt szybko. Jeśli pierzesz komplet pościeli, najlepiej zrobić to w pralce, a nie w suszarce.

Ważne jest, aby przed praniem przygotować plamy. Wybielacz może spowodować uszkodzenie pościeli, więc ważne jest, aby upewnić się, że plama nie jest poważna. Jeśli obawiasz się użycia wybielacza, możesz użyć odrobiny soku z cytryny, aby wybielić swoje białe prześcieradła. W przeciwnym razie możesz po prostu użyć łagodnego detergentu. Jednak może być konieczne użycie specjalnych detergentów do specjalnych tkanin.

Podczas prania pościeli upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami na metce. Instrukcje dotyczące pielęgnacji powiedzą Ci, ile wody powinieneś użyć, jak je prać i czy są bezpieczne dla suszarki. Ponadto niektóre materiały, takie jak jedwab i len, wymagają specjalnego traktowania. Powinny być prane w gorącej wodzie, aby usunąć wszystkie zarazki i alergeny. W miarę możliwości należy również prać pościel ręcznie. Pomoże to zachować ich piękny stan i posłuży dłużej.

Innym dobrym sposobem na konserwację pościeli jest pranie jej w zimnej wodzie. Ciepła woda może spowodować rozpad włókien, powodując ich kurczenie się. Ponadto, jeśli umyjesz je w gorącej wodzie, mogą stracić swój kolor. Dodatkowo ciepła woda może spowodować, że pościel stanie się sztywna, dlatego należy wybrać dla nich odpowiedni cykl prania.

Previous Z jakich potraw słyną kraje na świecie?
Next Legend of Rock Wrocław - Hala Stulecia 25 marca 2023

Może to Ci się spodoba

90 lat przedszkola w Aleksandrowicach

Przedszkole nr 9 świętuje 90 lat swojego istnienia. Jego historia sięga okresu międzywojennego i jest ściśle związana z działalnością Macierzy Szkolnej na ziemiach polskich. 17 maja w Przedszkolu nr 9

Zmiana na Słowackiego i Sienkiewicza

14 stycznia nastąpi zmiana systemu poboru opłat na parkingu u zbiegu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza. Zamiast u parkingowego należność kierowcy uregulują w parkomacie. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych

W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci

Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa

W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00

Kolejne oszustwo „metodą na wnuczka”. Małopolska Policja przestrzega i apeluje o ostrożność

W ostatnim okresie czasu w Krakowie jak i na terenie Małopolski doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy (np.  „na syna/córkę”,

Uroczyste obchody Święta Policji w Małopolsce

Dzisiaj na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ważnym punktem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź